Telefon

Relacje z I Kongresu Młodzieży Przedsiębiorczej

Wspieramy przedsiębiorczą młodzież

W dniu 3 marca w siedzibie Społecznej Akademii Nauk w Świdnicy odbyła się inauguracja programu skierowanego do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatów świdnickiego i dzierżoniowskiego – I Kongres Młodzieży Przedsiębiorczej. Jest to wspólny projekt Społecznej Akademii Nauk w Świdnicy, Inkubatora Przedsiębiorczości Regionu Sudeckiego, Spółki Eksperts for Business oraz Banku Zachodniego WBK pod patronatem Starosty świdnickiego i dzierżoniowskiego, Prezydenta Miasta Świdnica, Burmistrza Dzierżoniowa, Zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Urzędów Pracy w Świdnicy i Dzierżoniowie.

W inauguracji udział wzięły władze obu miast: Prezydent Beata Moskal-Słaniewska, Burmistrz Dariusz Kucharski, Wicestarosta Zygmunt Worsa, Michał Szukała – Wiceprezes WSSE, Dyrektorzy PUP Agnieszka Walawska i Tadeusz Kotlarski, Ryszard Sobański – Prezydent SIP-H oraz Marzena Atkielska Prezes Fundacji Banku Zachodniego WBK, Teresa Notz – Dyrektor ds. konsultacji społecznych BZ WBK.

Po zabraniu głosu przez zaproszonych gości dr Joanna Mesjasz, Prezes Spółki Ekspertsfor Business oraz Prodziekan SAN wygłosiła mini wykład „Znaczenie projektów w biznesie i działalności społecznej oraz indywidualnej ścieżce kariery”. Następnie dr Jarosław Szandurski przybliżył cele projektu.

W inauguracji Kongresu wzięło udział licznie przybyła młodzież z kilkunastu szkół powiatu świdnickiego i dzierżoniowskiego (ponad 150 uczniów) wraz z nauczycielami i dyrektorami szkół, która z zainteresowaniem śledziła przebieg uroczystości.

Celem projektu , który będzie realizowany w okresie marzec-czerwiec 2017, jest rozwój umiejętności i kompetencji w zakresie przygotowania projektów z obszarów: przedsiębiorczości, innowacji społecznych i inicjatyw społecznych.

Umiejętności, które młodzież zdobędzie podczas projektu będzie dla niej dużym wsparciem przyszłej kariery zawodowej.

Na koniec spotkania uczestników czekała spora niespodzianka, jaką był występ młodego świdnickiego iluzjonisty Macieja Eszwowicza, który swoim występem dał przykład jak można realizować swoje pasje i marzenia, realizując równocześnie swój pomysł na biznes.

„Jeśli któregoś dnia ktoś zarzuci Ci, że Twoja praca nie jest profesjonalna, powiedz sobie, że Arkę Noego zbudowali amatorzy, a Titanica profesjonaliści.” (autor nieznany) – dlatego zachęcamy młodzież do aktywnego udziału w projekcie i życzymy powodzenia.

Partnerzy Dolnośląski Inkubator Przedsiębiorczości